Alfred

Alfred b212 2.0.8

Niech Alfred zrobi to za Ciebie

Zalety

  • Prostota obsługi i konfiguracji
  • Ogromna ilość potencjalnych funkcji
  • Prędkość działania

Wady

  • Wymaga przyzwyczajenia
  • Pewne ograniczenia w wyborze skrótów klawiaturowych

Doskonały
9

Alfred to darmowy program, umożliwiający wykonywanie wielu czynności tylko za pomocą klawiatury. Możemy dzięki niemu uruchomić inną aplikację, wyszukać dane słowo w Google, czy nawet opróżnić kosz. Alfred jest bardzo wygodny w obsłudze, a jedynym ograniczeniem jego funkcjonalności jest nasza kreatywność.

Okno programu Alfred wywołujemy za pomocą odpowiedniego skrótu klawiaturowego (standardowo Alt i Spacja). Następnie wystarczy napisać co chcemy zrobić i/lub wybrać odpowiednią opcję z dostępnych podpowiedzi. Wszystko to bez dotykania myszki. Całość można dodatkowo przyspieszyć przypisując określonym akcjom dalsze skróty klawiaturowe. Dzięki temu, aby uruchomić jakiś program, nie trzeba już przedzierać się przez poszczególne foldery. Wystarczy wpisać jego nazwę w okno Alfreda i nacisnąć Enter.

Alfred jest bardzo prosty w obsłudze i pozwala na dość dowolną konfigurację. Możemy wybrać jakie akcje będzie obsługiwał i z jakimi programami współpracował. Pomimo, ze program jest jeszcze w fazie beta, to działa on bez większych problemów. Jedynym niedociągnięciem jest niemożliwość przypisania niektórych skrótów klawiszowych.

W porównaniu z konkurencją, Alfred wypada bardzo dobrze. To godny następca popularnego programu Quicksilver, który był dość trudny do skonfigurowania.

Alfred

Download

Alfred b212 2.0.8

Opinie użytkowników o Alfred